Zarabianie na sprzątaniu powierzchni biurowych

Udostępnij na Facebooku

Sprzątanie pomieszczeń to jedna z tych działalności, w których zajęcie jest zapewnione cały rok. Wszak biura trzeba utrzymać w czystości o każdej porze roku, podobnie sklepy czy hale fabryczne. Dlaczego sprzątanie biur jest dobrym sposobem na zarobek?

Usługi dla firm

Świadczenie usług dla firm w zakresie sprzątania powierzchni to dobry sposób na zarabianie. Tym lepszy im większe miasto. Sprzątanie biur Łódź będzie bardziej opłacalne niż taka sama usługa w np. Tarnowie czy jeszcze mniejszym mieście. Wynika to z prostego faktu, iż w dużych miastach znajduje się zdecydowanie więcej biurowców. To także więcej biur firm rożnej wielkości nie koniecznie mieszczących się w typowych biurowcach, ale w mniejszych lokalach czy domach. Zaletą posiadania grupy klientów biznesowych jest stałość zleceń. Czasem wystarczy kilku dobrych klientów by nieduża firma sprzątająca osiągała przyzwoity dochód.

Koszty w firmie sprzątającej

Największe koszty ponoszone są w związku z zatrudnianiem pracowników. Wzrastają one wraz z rozrostem firmy i większa ilością zleceń. Kolejna grupa kosztów to zakup i utrzymanie sprzętu. W malej firmie ograniczać się to będzie do odzieży roboczej, mopów, szczotek, odkurzaczy czy innego małego sprzętu. W dużej firmie oprócz tego dojdą jeszcze większe urządzenia czyszczące i koszty ich utrzymania i serwisu. Działalność sprzątania biur Łódź to także marketing, bez którego potencjalni klienci nie dowiedzą się o ofercie firmy.

To co ważne w przypadku takiego biznesu to lokalizacja. Dobra w połączeniu z trafna ofertą to dobry początek. Obecnie warto także reklamować się z pomocą portali społecznościowych i założyć firmową stronę internetową. Oczywiście najlepsza wizytówką jest wysoka jakość usług i solidność, czyli coś co klienci zawsze docenią.