Podatek od sprzętu AGD

Udostępnij na Facebooku

Jako obywatele jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w naszym państwie opodatkowaniu podlega dużo rzeczy. Sytuacja ta nie omija również sprzętu AGD, który opodatkowany jest zgodnie z 23% stawką podatku VAT.

Potrzebny czy nie?

Wśród podatników więcej można znaleźć przeciwników takich opłat, niż ich zwolenników. Podatek od towarów i usług jest jednym z wielu rodzajów opłat podatkowych, obowiązujących w naszym kraju. VAT jest podatkiem pośrednim (to znaczy nakładanym na przedmiot spożycia), pobieranym na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami.

Gdzie zatem trafiają dodatkowe pieniądze, które płacimy przy zakupie części AGD i artykułów gospodarstwa domowego?

Oczywiście do Skarbu Państwa. Państwo funkcjonuje dzięki pieniądzom podatników, a podatek płacony przy zakupie sprzętu AGD nie jest wyjątkiem. Wraz z pojawieniem się artykułów gospodarstwa domowego na rynku, urządzenia te kupujemy coraz częściej – wciąż pojawiają się nowe, udoskonalone modele pralek czy lodówek, a współcześnie coraz więcej osób zwraca baczną uwagę na jakość i komfort swojego życia. Dziś trudno wyobrazić sobie codzienność bez tego typu urządzeń, stanowią one ułatwienie i ulepszenie naszego życia.

Część osób (a w zasadzie większość) narzeka na zbyt wysokie stawki podatków, zazwyczaj wysokość podatku od towarów i usług uzależniona jest od kraju. Niemniej jednak oczywistym jest to, że podatki (a w szczególności podatek VAT) potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania każdego kraju. Płacąc podatek od sprzętu AGD miejmy nadzieję, że pieniądze te przeznaczone są na cel, który pewnego dnia stanie się również naszą korzyścią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *